Tukiverkostojen löytäminen kansainvälisenä yrittäjänä Tampereella
Harigovind Mukundan ja hänen startupinsa MorrowX saivat Tampereen korkeakouluyhteisön tukisäätiöiden kestävän yrittäjyyden apurahan keväällä 2023. Tässä blogitekstissä Harigovind jakaa ajatuksiaan MorrowX:n matkasta ja antaa oppeja siihen, miten kukoistaa Tampereen alueella kansainvälisenä yrittäjänä.
Lue MorrowX:n tarina alla olevasta linkistä (englanniksi).
Tarinat

Kestävistä visioista toimintaan: Tapaa kolme kestävän yrittäjyyden apurahan saajaa
Aina teollisista innovaatioista kauneuteen ja turismiin, viime vuosien kestävän yrittäjyyden apurahan saaneet yksilöt ja tiimit osoittavat, että vaikuttavia ideoita voi olla monenlaisia.

Suunta kohti yrittäjyyttä: Yrittäjyysportfolio avasi uuden oven tulevaisuuteen
HUBSin opintotarjonnassa on joka periodissa alkava Yrittäjyysportfolion rakentaminen -kurssi. Mutta mitä kurssilla oikeasti tehdään, ja mitä hyötyä siitä on? Tutustu opiskelijamme Neea Virlanderin tarinaan!

Yllätyin siitä, mitä kaikkea voinkaan saada aikaan – Helenan Sprint-opit
Tässä blogissa Helena jakaa konkreettisia oppeja, yllätyksiä ja näkemyksiään Sprint Innovation Festivalista osallistujan näkökulmasta!